Na novém úseku R6 jsou velké nerovnosti

Karlovy Vary - Na nově budovaném úseku rychlostní silnice R6 mezi Sokolovem a Kamenným Dvorem na Chebsku se objevily už na čtyřech místech velké nerovnosti. Vedení kraje je nespokojené a vyzvalo Ředitelství silnic a dálnic, aby situaci na této mezinárodní frekventované komunikaci napravilo. Boule, které jsou místy až 4 metry dlouhé, nadzvedly nově postavenou silnici v místech, kde se napojuje na mosty.

Na stále horší stav nového povrchu rychlostní komunikace upozornil úřady sám hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný. „To vždycky dokáže naštvat, protože sotva se to postaví, tak už je to hrbolatý a už se vlastně zakládá ten problém a bude se to muset opravovat. To zase bude stát peníze,“ řekl Novotný.

Ředitelství silnic a dálnic už na místo poslalo geology, aby zjistili, co silnici v okolí mostů poškodilo. Podle Radomila Havrdy z karlovarského ŘSD se tam musí udělat sondy a zjistit, jestli opravdu došlo k zvětšení objemu některých materiálů.

Video Reportáž Antonína Bruštíka
video

Reportáž Antonína Bruštíka

Část nově budované rychlostní silnice stavební firmy v listopadu předčasně zprovoznily kvůli uzavírce mostů u Sokolova. „Tady jsme ještě furt ve stavbě my jako investor jsme tu stavbu nepřevzali. Musí dojít k nápravě tak, aby běžný uživatel této komunikace to nepoznal,“ doplnil Havrda.

Náklady na opravu odhaduje na statisíce korun. Podle zástupce jedné ze zhotovitelských firem Jaromíra Peška rozhodně náklady neponese zákazník. Za 25 kilometrů rychlostní silnice zaplatí stát 10 miliard korun.

Problém musí stavební firmy vyřešit do června, kdy budou stavbu předávat Ředitelství silnic a dálnic.