V pondělí nepřežilo na silnicích 6 lidí

Praha - V pondělí se ze silnic nevrátilo šest lidí. Podle předběžných policejních statistik to byl letos nejtragičtější den. U Chomutova zemřeli 4 lidé, po jednom na Rakovnicku a Orlickoústecku. Dosud smutný rekord držel pátek 19. března, kdy zahynulo pět lidí. Dalšími velmi tragickými dny bylo úterý 5. ledna, sobota 6. března a středa 14. dubna, kdy zahynuly shodně čtyři osoby. V dalších 16 dnech zahynuli shodně tři lidé.

Hlavní podíl na pondělní statistice má nehoda nákladního a osobního vozu mezi obcemi Rokle a Vinaře na Chomutovsku. Po čelním střetu zahynula na místě čtyřčlenná posádka osobního automobilu. Nehodu podle policie zřejmě zavinil řidič osobního auta, který předjížděl jiný vůz, nestihl se vrátit na svou stranu silnice a v protisměru narazil do nákladního automobilu.

V Jesenici na Rakovnicku nepřežil pondělní nehodu řidič kamionu. Třiapadesátiletý muž podle policie nepřizpůsobil rychlost povaze vozovky a po projetí zatáčky z nezjištěných příčin přejel do protisměru a dále mimo komunikaci, kde narazil do zdi trvale neobydleného domu. Na místě zemřel. Šestá tragická nehoda se stala na Orlickoústecku.

První dva měsíce letošního roku byly co se týče počtu mrtvých na silnici nejnižší za posledních dvacet let. Policie to zdůvodnila sněhovou kalamitou, kvůli které řidiči raději nevyjížděli. S teplejším počasím se však policie obává, že počty mrtvých opět narostou, jak už ukázal březen.

Čtyři mrtvé si vyžádala 19. dubna ráno nehoda nákladního a osobního vozu mezi obcemi Rokle a Vinaře na Chomutovsku. Po čelním střetu zahynula na místě čtyřčlenná posádka osobního automobilu Peugeot 309.
Zdroj: ČTK
Autor: Jan Sokol