Řidič ujížděl v kradeném audi, při policejní honičce zranil jiného řidiče

Praha - Centrum Prahy zažilo dopoledne automobilovou honičku, při které se zranil jeden člověk. Audi A6 ujíždělo před policisty a narazilo do dalšího vozu. Jeho řidič utrpěl šok a skončil se zlomenou rukou v nemocnici, v péči lékařů skončil s podezřením na lehčí zranění i 35letý řidič audi. Policisté auto pronásledovali kvůli podezření, že je kradené, což se podle policejní mluvčí Evy Miklíkové také potvrdilo.

Řidič navíc nereagoval na výzvy policistů k zastavení a ujížděl. Na křižovatce ulic Národní a Karolíny Světlé se ale srazil s vozem Škoda Pick Up. „Přesto nezastavil, ale pokračoval dál v jízdě směrem k Žofínu. Tam už jej ale zablokovalo několik policejních vozidel,“ popsala honičku Miklíková.

Policisté muže zadrželi a poté zjistili, že byl ještě před dvěma měsíci za vloupání do vozidel ve vězení. Podezření, že audi je kradené, se podle Miklíkové policistům potvrdilo. Muž navíc nikdy nevlastnil řidičský průkaz. Nyní je podezřelý ze spáchání několika přestupků a z trestné činnosti majetkového charakteru, dodala mluvčí.

Celá událost zkomplikovala zhruba na 20 minut provoz tramvají na Národní třídě. Havarovaná škodovka totiž skončila na kolejích, odkud ji musel odstranit jeřáb. Po 11:00 už tramvaje opět jezdily, uvedl dispečer pražského dopravního podniku.