Změny v pražské ODS pokračují. Chalupa už její kampaň nepovede

Praha - Starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa rezignoval na funkci šéfa volebního štábu pražské ODS. Podle vyjádření prvního místopředsedy strany Davida Vodrážky jsou za Chalupovou rezignací rozsáhlé změny v předsednictvu pražské ODS. V Chalupově případě se jedná o ztrátu další funkce. Minulý týden jej z funkce místopředsedy pražských občanských demokratů odvolal tamější sněm. Ve funkci šéfa volební kampaně Chalupu nahradil poslanec Boris Šťastný. Informace přinesl server Novinky.cz.

„Tomáš Chalupa sám rezignoval na funkci předsedy volebního štábu,“ uvedl Vodrážka. Výměnu dohodlo pražské grémium. Záměr rezignovat měl Chalupa oznámit už na pátečním jednání tohoto stranického orgánu v Praze. Podle Vodrážky bude starosta Prahy 6 dál na jednání štábu příležitostně docházet, aby byla kampaň plynulá.

ODS má nyní podle některých průzkumů veřejného mínění v Praze historicky nejnižší preference, její dosud dominantní postavení ohrožuje mimo jiné nová strana TOP 09. Metropole přitom bývala tradiční baštou ODS a strana tam dlouhodobě vítězila v každých volbách. O síle této organizace ODS svědčí mimo jiné to, že ze 78 současných poslanců ODS jich bylo 14 zvoleno právě v hlavním městě.

Obavami z výsledku v květnových volbách do Poslanecké sněmovny, který by v hlavním městě mohl být horší než v minulosti, vysvětlovali někteří občanští demokraté personální změny v čele pražské organizace strany, jež se odehrály minulý týden. Její sněm odvolal hned tři místopředsedy - kromě Chalupy přišli o místo ve vedení i kontroverzní starosta Prahy 5 Milan Jančík a poslanec Jiří Janeček.