Srážku s náklaďákem řidič nepřežil

Meclov (Domažlicko) - Osmapadesátiletý řidič osobního auta nepřežil dnes ráno nehodu u Meclova na Domažlicku. Do jeho vozu narazil nákladní automobil řízený osmadvacetiletým mužem, který mu nedal přednost v jízdě. Podle policejní mluvčí Vladislavy Čejkové v osobním voze utrpěla těžká poranění i spolujezdkyně. Havárie se stala před osmou hodinou v křižovatce s hlavní silnicí vedoucí do Domažlic a na hranice.

Zdroj: www.hzs-zlkraje.cz Autor: HZS Zlínského kraje

Nákladní vůz přijížděl z vedlejší silnice, narazil do boku osobního auta a ještě zhruba 50 metrů ho před sebou hrnul a zcela ho zdemoloval.

„Jedna osoba zemřela na místě, utrpěla zranění neslučitelná se životem, pětapadesátiletou spolujezdkyni vrtulník transportoval do fakultní nemocnice v Plzni s vážným zraněním. Měla poranění hlavy a podezření na zranění páteře,“ uvedla mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková.

U řidiče nákladního auta vyloučila dechová zkouška alkohol. Škoda je předběžně odhadnuta na čtvrt milionu korun.

/*json*/{"map":{"lat":49.514510112,"lng":12.8704833984,"zoom":12,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":49.506126,"lng":12.880358,"type":"2","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/