Svědkovi proti teplickým policistům někdo nabídl 7 milionů

Teplice - Korunní svědek Michal Bartes v kauze tří teplických policistů obžalovaných z přijímání úplatků tvrdí, že dostal nabídku sedmi milionů korun za mlčení u soudu. Nabídka údajně přišla od člověka z okolí obžalovaného bývalého policisty Adama Řebíčka, bratra bývalého ministra dopravy. Inspekce policie už začala případ vyšetřovat. Informaci přinesla Mf Dnes. Obžalovaným hrozí za úplatkářství až osm let vězení.

Podnikatel Bartes neprozradil, od koho nabídku dostal: „Bylo mi to nabídnuto od lidí, kteří se s panem Řebíčkem asi znají. Já jsem to odmítnul.“ Informace podle svých slov předal detektivům. Mluvčí inspekce policie Martina Lídlová ale detaily sdělit nechtěla, uvedla pouze, že se pracuje i s touto informací.

Bývalý policista Adam Řebíček bude spolu s bývalým kolegou u policie Romanem Majerníkem a policistou postaveným už dva roky mimo službu Radkem Turišinem v úterý souzen u teplického soudu. Policie uzavřela vyšetřování na konci února, všichni tři byli obžalováni pro dva trestné činy - přijímání úplatku a zneužívání pravomoci veřejného činitele. Trojice policistů si trestně stíhanému Bartesovi údajně řekla o několik set tisíc korun za to, že vyřeší trestní kauzu v jeho prospěch.

Hlavou gangu obžalovaných policistů měl být Majerník, který si v minulých letech údajně pořídil na poměry běžného policisty velké množství majetku. Když byl případ zveřejněn, Aleš Řebíček ohlásil, že se kvůli útokům na rodinu stahuje z politiky.