Na Slovanské třídě v Plzni začala rekonstrukce

Plzeň – Na jedné z hlavních plzeňských tepen Slovanské třídě začala rekonstrukce, která potrvá půl roku. Výpadovka na České Budějovice zůstává sice pro osobní auta po celou dobu průjezdná, ale s omezením. Tramvaje potom Slovanskou třídou vůbec nejezdí, město se rozhodlo opravit v době prací na silnici i zdejší trať. Pracovat se bude do prosince ve čtyřech etapách postupně v celém úseku mezi křižovatkou se Sladkovského ulicí a náměstím Milady Horákové. Silnice, která patří státu, má dostat kompletně nový povrch, připravena je i výměna vodovodního řadu.

Že je silnice i tramvajová trať ve velmi špatném stavu, si obyvatelé Slovanské třídy stěžovali již několik let. „Domy se otřásaly, když projížděly tramvaje,“ podotkl jeden z místních občanů.

Během rekonstrukce zůstává na Slovanské třídě zachován provoz aut, vyloučena však je nákladní doprava. Jezdí se v obou směrech zúženými pruhy. „Pracovat se bude pouze v jedné polovině komunikace, aby byl v opravované části vozovky možný alespoň částečný provoz,“ upřesnila mluvčí plzeňského magistrátu Edita Vighová.

Video Reportáž Miroslavy Vildové
video

Reportáž Miroslavy Vildové

Plzeň neplatí za opravu samotné vozovky, která je majetkem státu, financuje však práce na tramvajové trati. „Některé části jsou v havarijním stavu a dochází k nutné výměně. Odhadovaná částka za výměnu je zhruba 40 milionů,“ shrnul primátorův náměstek Petr Rund.

/*json*/{"map":{"lat":49.7362408888,"lng":13.3832359314,"zoom":13,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[],"polylines":[{"strokeColor":"#FF0000","strokeOpacity":false,"strokeWeight":false,"path":[{"lat":49.737239392499,"lng":13.38812828064},{"lat":49.7249230782,"lng":13.39937210083}]}],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Kvůli opravě tramvajové tratě končí linka 1 ve směru od Bolevce na Mikulášském náměstí, ve zbylém části trasy ji nahrazují autobusy 1A. Jejich trasa vede z Papírenské přes Zahradní ulici na náměstí Milady Horákové a zpět po Slovanské třídě. Kvůli výměně vodovodu v části Zahradní ulici vyjíždějí náhradní autobusy do konce června na Slovanskou třídu Liliovou ulicí. Noční autobusová linka N2 je odkloněna na trasu linky tramvaje číslo 2 přes Sladkovského a Koterovskou ulici. Noční autobusová linka N5 jezdí po trase denní náhradní linky 1A.