Slunečné počasí oslavili motorkáři po svém

Ostrava – Slunečné počasí po několika deštivých týdnech umožnilo milovníkům jedné stopy opět se projet. Majitelé motorek z Ostravska měli dnes hned dvě možnosti. Jednou z nich byl motosraz nedaleko Poruby. Veteráni se pak sjeli do Kravař. V zimě se zde prohánějí lyžaři, v létě pak mimo jiné skiareál Skalka nedaleko Ostravy-Poruby slouží majitelům motocyklů. Sraz se zde sice koná teprve podruhé, své příznivce ale už asi našel.

Kromě tradiční spanilé jízdy na účastníky motosrazu na Skalce čekají i různé soutěže. Střelbou ze vzduchovky a dalšími vědomostními a dovednostními soutěžemi procházejí i účastníci Prajzské rely – tedy setkání českých, moravských, slezských a polských veteránů, jehož centrum je v Kravařích.

„Na Ostravě široko daleko nic není, je tady hezky,“ říká jedna z účastnic. „Nejsme tu poprvé, jsme tu již po několikáté. Jezdíme sem, protože je tu skvělá atmosféra,“ dodává polský motorkář. Ať už motorkáři vlastní nové nebo starší modely, přejí si jedno - aby už bylo konečně pěkné počasí.

Video Reportáž Mojmíra Žáčka
video

Reportáž Mojmíra Žáčka

Motorkáři
Motorkáři