Invalidní důchodce pobodal bratrance a vhodil ho do studny

Pacov - Po osmi letech kriminalisté objasnili případ pohřešovaného muže z Pelhřimovska. Z jeho vraždy obvinili pětapadesátiletého invalidního důchodce z Pacovska, který už má za sebou několik trestů za majetkové a násilné činy. Dá se očekávat, že pokud mu soud vraždu prokáže, dostane 15 let vězení nebo dokonce výjimečný trest. Muž podle kriminalistů v listopadu 2002 v Pacově na Pelhřimovsku pobodal svého šestatřicetiletého bratrance do břicha a hrudníku a ještě živého ho vhodil do studny na dvoře rodinného domu, kde pobodaný muž zemřel. Odhalení pachatele napomohla výpověď očitého svědka, jenž policistům po letech detailně popsal celý průběh hádky i trestného činu. 

„Svědek promluvil až po osmi letech, poté co mu obviněný razantně vyhrožoval podobným osudem,“ řekl dnes novinářům kriminalista Michal Laška. K totožnosti svědka odmítl uvést další informace. Policisté za pomoci hasičů a potápěčů v úterý vynesli torzo těla oběti z pět metrů hluboké studny. Při zadržení pachatele spolupracovala zásahová jednotka.

Muž byl v minulosti opakovaně trestně stíhán pro majetkovou i násilnou trestnou činnost. Oběť byla pohřešovaná od 11. listopadu 2002. Obviněný muž je v policejní cele a rozhoduje se o jeho vzetí do vazby. Hrozí mu odnětí svobody až na 15 let nebo výjimečný trest.

Video Reportáž Richarda Samka a Terezy Krásenské
video

Reportáž Richarda Samka a Terezy Krásenské

Motivem vraždy byla pravděpodobně žárlivost

Obviněný se zatím nepřiznal - mění své výpovědi. „Motivem vraždy byla žárlivost za nadměrného požívání alkoholu,“ uvedl Laška. Zločin se podle něj stal po předchozí hádce dvou silně opilých příbuzných. Po vhození oběti do studny ji pachatel zasypal odpadem a uzavřel betonovým víkem, přestože muž volal o pomoc. Policie podle Lašky prozatím neuvažuje o tom, že by svědek mohl být posuzován jako spolupachatel.