Falešný policista inkasoval od zákazníků nastrčené prostitutky

Cheb - Policie zatkla v Chebu falešného policistu a spolu s ním i prostitutku, která k němu jako volavka lákala sexuální turisty, od nichž potom muž vybíral pokuty. Podle chebské vyhlášky je totiž možné pokutovat jak prostitutky, tak i jejich zákazníky. Ti pak raději bez bližšího zkoumání zaplatí na místě, protože mají strach z vymáhání pokut přes úřady ve vlastním městě nebo obci. Podle policistů zaplatil jeden muž z Německa dokonce 80 tisíc korun.

Policejní uniforma, kterou podvodník a vyděrač používal, je buď originál, anebo velmi vydařený a důvěryhodný padělek. Měl u sebe i falešný služební průkaz, bloky a razítko. Falešného policistu i s prostitutkou zatkli přímo při inkasování údajné pokuty skuteční příslušníci spolu s pětašedesátiletým cizincem, který chtěl využít jejích služeb. „Nejedná se o ojedinělý případ, od konce loňského roku jich máme zaznamenáno 10,“ uvedla mluvčí chebské policie Martina Hrušková.

Vyhláška měla za cíl vyhnat z ulic prostitutky i odradit jejich zákazníky. Zdá se, že za pět let platnosti se moc nevede ani jedno, ani druhé. „Strážníci městské policie udělí denně zhruba dvě takové pokuty. U prostitutek je výtěžnost velmi nízká, podle odhadů zaplatí na místě zhruba každá dvacátá,“ říká Tomáš Ivanič z Městského úřadu v Chebu.

Video Reportáž Zdeňka Soukupa
video

Reportáž Zdeňka Soukupa

Zdroje blízké státní i městské policii říkají, že vydírání cizinců pomocí uniformy je poměrně rozšířené a dobře organizované. Podvodníci vybírají pokuty třeba i za špatné parkování. Neoprávněné nošení uniformy je pouze přestupek, ale za vydírání hrozí falešným policistům až čtyřletý nepodmíněný trest.

Prostituce
Prostituce