Cizinec zemřel na policejní stanici, údajně narazil hlavou do zdi

Praha - Na služebně státní policie v centru Prahy zemřel včera asi v deset hodin večer cizinec. Šlo o 44letého muže, kterého zatkli městští strážníci u hlavního nádraží poté, co obtěžoval kolemjdoucí. Agresivně se údajně choval i na policejní stanici – napadal policisty, a když narazil hlavou do zdi, zemřel. Přesné příčiny úmrtí určí soudní pitva.

Agresivního muže zadrželi městští strážníci ve Vrchlického sadech, kde měl obtěžovat a napadat kolemjdoucí. Nakonec zaútočil i na strážníky, ti ho pak spoutali a převezli na služebnu státní policie v Krakovské ulici na Praze 1. Muž ale s násilím údajně nepřestal ani při výslechu. „Tento agresivní muž měl zaútočit na strážníka městské policie hlavou, strážník v poslední chvíli uhnul a muž hlavou narazil do zdi, poté upadl na zem a zkolaboval,“ vysvětlila policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Podle popisu svědků mluvil útočník slovensky a vážil asi 200 kilogramů. Ani přivolaná záchranka mu už ale nedokázala pomoci. „Do Krakovské ulice jsme vyjížděli k úrazu hlavy 44letého muže, u kterého náhle nastala zástava krevního oběhu. Resuscitace byla bohužel neúspěšná, pacient zemřel. Podle zasahujícího lékaře je příčina smrti neznámá,“ oznámila mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová.

Video Reportáž Barbory Jelínkové
video

Reportáž Barbory Jelínkové

Přivolaný lékař nicméně na místě předběžně vyloučil cizí zavinění a nařídil provedení soudní pitvy, která odhalí bezprostřední příčinu smrti a navíc ukáže, jestli nebyl zatčený muž pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek. Výsledky by měly být hotové do dvou dnů.