Kamion narazil do mostu, část spadla na koleje

Železná Ruda (Klatovsko) - V Železné Rudě na Klatovsku poškodil kamion most v Pancířské ulici. Část konstrukce mostu spadla při nehodě na železniční koleje. Doprava na železniční trati musela být přerušena, čekalo se na vyjádření statika, informovali o tom hasiči. Vlaky nejezdily po koncové části hlavní trati z Plzně do Železné Rudy déle než šest hodin, mezi Špičákem a pohraniční stanicí v Železné Rudě byla zavedena náhradní autobusová doprava.

Mluvčí hasičů Alena Marešová doplnila, že nehoda se stala dopoledne a hasiči pomáhali kamion vyprostit. Zraněného řidiče kamionu si převzali záchranáři. Jejich mluvčí Lenka Ptáčková uvedla, že muže s lehkým zraněním zad předali do klatovské nemocnice.

/*json*/{"map":{"lat":49.1365749828,"lng":13.2332038879,"zoom":13,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.139859966576,"lng":13.232238292694,"type":"23","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Podle klatovské policejní mluvčí Dany Ladmanové padesátiletý řidič nákladního auta z Klatovska převážel sutinu ze stavby. „Při otáčení zjistil, že se vozidlo rozjíždí, najel na starý kamenný most, ale zachytil o část mostu a kameny se zřítily vedle kolejí pod mostem. Z prudkého svahu pak vozidlo projelo ulicí Pancířskou a dostalo se do smyku v zatáčce a následně proletělo mimo vozovku z pětimetrové stráně a zůstalo značně poškozené stát na kolech vedle obytných domů,“ popsala nehodu.