Srážka vlaků si v Německu vyžádala 16 zraněných

Berlín - Při střetu dvou vlaků se ve středu pozdě večer na severu Německa v oblasti Hannoveru zranilo 16 lidí. Jedna osoba byla zraněna těžce, uvedla agentura DPA. Havárie nákladního a osobního regionálního vlaku, v němž cestovalo 66 osob, se stala krátce před půlnocí u města Peine v Dolním Sasku, sdělil mluvčí hannoverské policie.

Těžce se zranil strojvůdce osobního vlaku, který musel být hospitalizován. Lehké zranění utrpělo 15 cestujících. Někteří z nich byli ošetřeni na místě, jiní v nemocnici, odkud byli pak propuštěni. Strojvůdce z nákladního vlaku vyvázl z nehody bez újmy.

Před nehodou z dosud neznámých příčin vykolejilo pět vagonů nákladního vlaku a jeden vagon se převrhl na trať určenou pro osobní soupravy. Do tohoto vagonu narazil regionální osobní vlak a jeho lokomotiva a dva vagony vykolejily.

/*json*/{"map":{"lat":52.4057701904,"lng":10.1953125,"zoom":9,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":52.323323,"lng":10.228979,"type":"3","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Německá železnice dnes také oznámila, že některé úseky trati na trase Hannover-Braunschweig budou nejméně do pondělí uzavřeny.