Sobotní ráno na železnici: jeden mrtvý, čtyři vážně zranění

Ostrava/Hodějice – Osudným se dnes ráno stal střet s vlakem třiadvacetiletému mladíkovi v Krásných Loučkách na Bruntálsku. Podle mluvčí bruntálské policie seděl muž v kolejišti a nereagoval ani na výstražné troubení vlaku. Neštěstí se stalo krátce po čtvrté hodině ráno asi sto metrů před nádražím na železniční trati Krnov-Jeseník.

Strojvedoucí vypověděl, že mladíka zahlédl a použil i rychlobrzdu, přesto ale střetu nedokázal zabránit. „Muž utrpěl rozsáhlá zranění, kterým na místě podlehl. Je nařízena zdravotní pitva,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Tušková. Dodala, že ve vlaku nikdo nebyl zraněn. Provoz na trati musel být zastaven a nahrazen autobusy. Znovu se ho podařilo obnovit asi v 06:30.

Další železniční nehoda se přihodila na Vyškovsku. Na přejezdu u Hodějic se dopoledne srazil vlak s osobním autem, v němž jeli čtyři lidé - dva dospělí a dvě děti. Dospělí byli zraněni těžce a byli přepraveni do brněnské bohunické nemocnice. Muže, který řídil a po nehodě zůstal v autě zaklíněn, do ní musel přepravit vrtulník záchranářů.

Příčiny nehody vyšetřují kriminalisté a Drážní inspekce. Provoz na dvoukolejné železniční trati byl kvůli nehodě omezen jen na jednu kolej.