Osobní vlak usmrtil muže na přejezdu

Vsetín - Osobní vlak jedoucí na trati Hranice na Moravě - Horní Lideč usmrtil dnes ráno na železničním přejezdu v centru Vsetína pětačtyřicetiletého muže, informovali o tom mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal a vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová. Nehoda se stala ve Štěpánské ulici na přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. Policii nehodu oznámil strojvedoucí. Příčina srážky, po níž bylo podle Brousilové tělo zemřelého zdevastováno, se vyšetřuje.

„Strojvedoucí uvedl, že po přejezdu šlo v době, kdy blikalo výstražné zařízení a on houkal, více lidí. Všichni stihli utéct, jen zemřelý ne,“ popsala Brousilová s tím, že muž měl údajně problémy se zrakem.

Policie hledá svědky neštěstí, kteří se mohou obrátit na kteroukoliv služebnu policie nebo na číslo 158. Podle Brousilové se záchranáři v lokalitě poblíž sídliště často potýkají s neukázněností lidí, kteří přecházejí přes koleje mimo přejezd či v době, kdy výstražné zařízení již signalizuje příjezd vlaku.

V tomto roce nejde o první smrtelnou nehodu na železničních přejezdech ve Zlínském kraji. Naposledy 9. června zahynul na železničním přejezdu po střetu s osobním vlakem v obci Branky na Vsetínsku teprve patnáctiletý řidič osobního automobilu.

/*json*/{"map":{"lat":49.3376512967,"lng":17.9891145229,"zoom":17,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":49.337301749915,"lng":17.988781929016,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/