DB postaví novou údržbovou halu pro rychlovlaky

Frankfurt nad Mohanem – Rychlovlaky ICE budou mít nový „domov“. Německé dráhy (DB) zahájily ve Frankfurtu nad Mohanem stavbu nové údržbové haly, kde budou pečovat o patnáct vícesystémových souprav, které by jim Siemens měl dodat na konci příštího roku. Do objektu, který bude stát v čtvrti Griesheim, investovaly dráhy 40 milionů eur, dokončen by měl být v prosinci 2011 tak, aby do něj hned po dodání mohly nastěhovat nové rychlovlaky.

Hala má být tříkolejná, dlouhá 238 metrů, široká 35 metrů a vysoká 10 metrů. Současně bude možné pracovat na šesti vlacích. Jednotky ICE třetí generace budou v hale procházet prohlídkami, údržbou a opravami. „Dílny pro ICE budou naplno pracovat po zprovoznění vysokorychlostní trati z Fuldy do Mannheimu,“ podotkl při slavnostním zahájení stavby haly hesenský ministr dopravy a životního prostředí Steffen Saebisch.

Nové vícesystémové soupravy doplní stávající flotilu bílých rychlovlaků, které jezdí z Frankfurtu přes hranice do Paříže, Bruselu a Amsterdamu. Přes hranice jezdí rychlovlaky od roku 2004, první generace jednosystémové verze, která může jezdit pouze v Německu a Rakousku, začala vozit cestující už v roce 1991.