Prominentní čtvrť v Ústí má křižovatku za miliony, na běžné silnice peníze chybí

Ústí nad Labem – Radnice v Ústí nad Labem začala stavět kruhové objezdy u prominentní čtvrti Nové Skorotice. K investici dokonce přesvědčila i kraj. Opozice ale celý projekt kritizuje. Město jen těžko hledá peníze na opravy poničených silnic, dvě nové křižovatky pro Skorotice přitom vyjdou na 10 milionů korun. Nelíbí se to ani policii, podle které jsou ve městě mnohem potřebnější místa.

O náklady na stavbu kruhových objezdů se má napůl podělit magistrát a Ústecký kraj, který ještě předloni tvrdil, že s křižovatkami nepočítá. „Ústecký kraj byl požádán o spolupráci statutárním městem Ústí nad Labem a vyhověl této žádosti,“ řekla ČT krajská mluvčí Magdalena Hanáčková. Magistrát dá do staveb pět milionů korun, na běžnou údržbu silnic ve městě přitom peníze nemá. Za dva a čtvrt milionu opraví jen ty v havarijním stavu. Zastupitel Ústí nad Labem Tomáš Jelínek (SZSP) proto považuje celou stavbu za vysoký nadstandard.

„Z pohledu města je Petrovická ulice velmi nebezpečná, protože tam dochází k celé řadě dopravních nehod, bohužel i těch tragických,“ dodala mluvčí magistrátu Ústí nad Labem Ivana Solničková. Opozice i policie ale odůvodnění města zpochybňují. Podle policejních statistik vůbec o rizikové místo nejde. „Intenzita provozu je tady nesrovnatelně nižší než v městském provozu, kde by bylo zbudování těchto křižovatek víc potřebné,“ uvedl mluvčí Policie ČR Ústí nad Labem Vladimír Junek.

Video Reportáž Terezy Baldové
video

Reportáž Terezy Baldové


Nové Skorotice se staly synonymem pro bydlení prominentů. Vedle radních zde bydlí i šéfové firem, které dostávají zakázky od města. Několik domů a pozemků zde má i jeden z „kmotrů“ ODS Patrik Oulický a jeho manželka. Město už zde vybudovalo kanalizaci, chodníky a veřejné osvětlení. Vše za desítky milionů.