Silnice do Pece pod Sněžkou je v havarijním stavu

Pec pod Sněžkou - Jediné silnici do známého horského střediska Pec pod Sněžkou hrozí propadnutí. Silničáři proto omezili provoz a auta budou zatím projíždět přes provizorní železný most. Odborníci zároveň zjišťují rozsah poškození. Do Pece pod Sněžkou přijíždí ročně stovky tisíc turistů. Teď ale musí na cestě počítat se zdržením.

Jediná příjezdová silnice je totiž v havarijním stavu. Voda tam podemlela stěny mostu, který je napojen na náhon malé vodní elektrárny. Silničáři nejdříve nainstalovali pouze zpomalovací prahy a omezili tonáž projíždějících aut. Nakonec už ale připravili provizorní přemostění. „Na základě četných žádostí o zprůjezdnění této komunikace vyšší tonáži než dvacet tun, hlavně např. pro svoz dřeva z hor,“ doplnil technicko-obchodní náměstek SÚS Královéhradeckého kraje Jiří Brandejs.

Dopravu na ocelovém mostě budou řídit semafory a řidiči tak musí počítat se zdržením. Tento postup se ale nelíbí místním lidem. Kraj podle nich šetří na nesprávném místě. „Pro plynulost dopravy jsme žádali, aby ocelové mosty byly dva, ale bylo nám sděleno, že kvůli ušetření 300 tisíc korun bude jenom jeden. Tím se samozřejmě zpomalí doprava,“ uvedl Pavel Klimeš ze společnosti Veselý výlet.

/*json*/{"map":{"lat":50.6952615314,"lng":15.7502746582,"zoom":13,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":50.691836158789,"lng":15.749244689941,"type":"28","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Navíc s opravou cesty silničáři počítají až v příštím roce, kvůli sněhu ale přemostění v říjnu odstraní a znovu pouze omezí tonáž a rychlost aut. S dopravními komplikacemi tak musí řidiči na jediné příjezdové cestě do Pece pod Sněžkou počítat až do konce příštího roku.