Inspekce zadržela policistu při předávání úplatku

Brno - Policejní inspekce zadržela ve středu policistu z okresu Brno-venkov kvůli podezření z vydírání. Podle spisu sliboval pomoc několika stíhaným. Žádal po nich peníze za to, že změní výsledek vyšetřování, a tím i případného soudního procesu v jejich kauzách. Informovala o tom mluvčí policejní inspekce Martina Lídlová.

Kriminalisté byli kolegovi na stopě už od června. Dopaden byl ve středu, a to v okamžiku, kdy za nabízenou nezákonnou službu přebíral odměnu ve výši několika desítek tisíc korun. Státní zastupitelství zahájilo trestní stíhání policisty za přečin vydírání. Zároveň bylo o případu informováno vedení jihomoravské policie, které obviněného patrně postaví mimo službu. Policista je stíhán na svobodě.

Podle infomací České televize pracoval policista na obvodním oddělení v Pohořelicích, byl řadovým příslušníkem a neměl žádnou vedoucí funkci. Místní policejní oddělení nečelí skandálu poprvé, už v roce 2004 se jeho tehdejší šéf musel zodpovídat za neoprávněné rozdělování příplatků.

Video Reportáž Ondřeje Schneidera
video

Reportáž Ondřeje Schneidera

Reportáž Ondřeje Schneidera

policajt brno 16.7. UD

Zatýkání policisty

Rozhovor s Bohumilem Maláškem, mluvčím Policie ČR Brno-venkov