Policisté zadrželi svého kolegu podezřelého z prodeje kokainu

Praha – Inspekce policie spolu s Útvarem rychlého nasazení (URNA) zadržela v pátek večer v Praze policistu, kterého podezírá, že spolu s dalšími dvěma lidmi prodával kokain. Příslušníka českobudějovické policie následně státní zástupce obvinil z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, sdělila mluvčí inspekce Martina Lídlová.

Podle Lídlové byli policista a jeho dva spolupachatelé zadrženi přímo při prodeji drogy. Inspekce a URNA pak při akci zajistily 100 gramů kokainu v hodnotě nejméně 180 tisíc korun.

Policejní inspekce případ šetří jako nedovolenou výrobu a nakládání s drogami, se sazbou až pět let vězení. Státnímu zástupci v Českých Budějovicích už podala návrh na stíhání policisty a dvou dalších můžů. „Státní zástupce návrh akceptoval a zahájil trestní stíhání všech podezřelých,“ potvrdila Martina Lídlová, mluvčí Inspecke Policie ČR.

Obviněný policista působil na obvodním oddělení jako řadový příslušník. Zatím se šetří, zda drogu prodával ve volném čase nebo využíval policejního zázemí. Na jihočeském ředitelství se o případu sice dozvěděli v pátek, krátce po zatčení, podrobnosti ale neznají. O případném propuštění z řad policie rozhodne krajský policejní ředitel poté, až dostane ke kauze písemné materiály. 

V krátké době jde o druhý případ, kdy inspekce stíhá policistu kvůli závažnému provinění. Ve středu zadrželi inspektoři rovněž řadového policistu z okresu Brno-venkov přímo při přebírání úplatku v řádu desítek tisíc, údajně za to, že zvrátí výsledky vyšetřování. Teď mu hrozí trest za vydírání, na soud čeká na svobodě.