Na Brněnsku najel motorkář do chodců, mladá dívka nepřežila

Borovník (Brněnsko) - Vážná dopravní nehoda na Brněnsku si vyžádala úmrtí a tři vážná zranění. Havárie se stala v noci na sobotu na srazu motorkářů na letišti v Borovníku. Neosvětlený třicetiletý motocyklista tam vjel do chodců. Tři z nich i řidič motocyklu skončili v bezvědomí v nemocnici. Dvacetiletá dívka na následky zranění v nemocnici zemřela, informoval o tom mluvčí policie Bohumil Malášek.

Tragédie se stala kolem druhé hodiny. Motorkář jel neosvětlený, bez přilby na stroji Yamaha s obsahem 600 kubických centimetrů. Pro jízdu na ni nemá ani oprávnění. Je držitelem řidičského průkazu pouze pro používání nejslabších druhů motocyklů. Zdravotníci nyní zjišťují, zda nebyl v době kolize pod vlivem alkoholu.

Skupince chodců nepomohlo ani to, že byla osvětlena baterkami. Dvacetiletá dívka podlehla zraněním ještě v sobotu. O život nyní bojuje sedmadvacetiletý muž. V nemocnici je také čtyřiadvacetiletá dívka a motocyklista, který při nárazu do chodců utržil těžké poranění hlavy.

Od pátku do neděle zahynulo na českých silnicích podle policejních statistik 14 lidí. Tragických havárií motocyklistů bylo několik.