Tramvaje nepojedou mezi Újezdem a Andělem

Praha - Od dnešního večera až do pondělního rána nepojedou tramvaje mezi pražským Újezdem a Andělem. Linky budou odkloněny přes objížďku a v úseku výluky budou cestující vozit autobusy, informovala o tom Eva Dydová z oddělení komunikace pražského dopravního podniku. Linky 12 a 20 pojedou mimořádně přes zastávky Národní divadlo, Národní třída, Karlovo náměstí a Zborovská, linka 14 bude mezi Lazarskou a Zborovskou odkloněna přes zastávky Myslíkova a Jiráskovo náměstí.

Výluka bude platit v obou směrech od 20:00 přibližně do 4:00 v pondělí. Tramvaje číslo 9 budou ve směru od Spojovací odkloněny ze zastávky Lazarská přes zastávky Karlovo náměstí, Zborovská, Anděl (v Nádražní ulici) do obratiště Smíchovské nádraží, kde skončí.

Opatření se dotkne i tramvají číslo 18, které budou v úseku Národní divadlo - Albertov vedeny přes zastávky Jiráskovo náměstí, Palackého náměstí a Výtoň, a čísla 22 mezi Malostranskou a Karlovým náměstím přes Staroměstskou, Národní divadlo a Palackého náměstí. Linka 21 nebude v provozu vůbec.

Noční tramvaje číslo 58 a 59 budou ve směru od Spojovací a od Nádraží Hostivaře ze zastávky Národní divadlo odkloněny přes zastávky Jiráskovo náměstí, Zborovská a Anděl do obratiště Radlická, kde budou ukončeny.

Změněna bude také trasa zvláštní tramvajové linky 33, která byla zřízena kvůli opravě trati na křižovatce Lazarské a Spálené ulice. Nově pojede přes zastávky Nádraží Hostivař - Nádraží Strašnice - Kubánské náměstí - Vršovické náměstí - Náměstí Míru - I. P. Pavlova - Karlovo náměstí - Lazarská - Václavské náměstí - Hlavní nádraží - Olšanské náměstí - Nákladové nádraží Žižkov - Ohrada - Vápenka.