Trať po vykolejení ústeckého CityElefantu bude opravena asi o víkendu

Ústí nad Labem - Odstraňování škod, které způsobil vykolejený CityElefant na jižní výhybně v Ústí nad Labem, by mohlo zhruba po měsíci skončit. Dělníci už dokončují opravy stržené troleje a s pracemi mohou být na konci týdne hotovi. Pak se mezi Prahou a Ústím bude jezdit opět bez omezení, informoval o tom mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla. Dělníci už postavili chybějící dva páry sloupů, na něž teď zavěšují břevna a napojují trolej.

„Je to ve stavebně komplikovaném místě, navíc nám situaci dost komplikuje hustý provoz, pořád je nutné práci přerušovat. Ale okolo víkendu by to snad už mohlo být hotové,“ doplnil Halla.

Kvůli intenzivním pracím musí být zrušeny linky některých osobních vlaků, místo nichž jezdí z Prackovic autobusy. Jednu kolej totiž často blokuje opravárenský vůz, jehož posádka napojuje novou trolej. Práce by se sice podle Hally mohly ještě protáhnout, ale už maximálně několik dnů.

Dopravní problémy celého ústeckého uzlu začaly 28. června, kdy osobní vlak typu CityElefant vykolejil na vjezdu do jižní výhybny a v rychlosti okolo 110 kilometrů za hodinu smetl dvě brány trolejového vedení a poškodil i zabezpečovací zařízení. Strojvedoucí zahynul, jedenáct dalších lidí bylo zraněno. Škoda byla odhadnuta na 65 milionů korun.