Čelní srážku dodávky s nákladním autem nepřežili tři lidé

Vodňany - Při havárii nákladního a osobního auta nedaleko Malovic na Prachaticku mezi Pískem a Českými Budějovicemi zahynuli tři lidé. Jeden člověk se zranil, uvedla policejní mluvčí Lenka Heřmanová. Malovice jsou asi deset kilometrů od Vodňan. Úsek byl 6,5 hodiny v obou směrech uzavřen, dopravu řídili policisté a auta odkláněli na vedlejší silnici.

Při nehodě, která se stala krátce po jedenácté hodině, se srazilo osobní auto Nissan s nákladním vozem Tatra. Heřmanová potvrdila, že řidič nissanu vjel z neznámých důvodů do protisměru a čelně se střetl s tatrou. Okolnosti a příčiny nehody policie vyšetřuje.

V nissanu jedoucímu ve směru z Vodňan na České Budějovice byli tři cestující - dva muži a žena. „Všichni tři bohužel utrpěli těžká mnohočetná poranění, kterým podlehli ještě před příjezdem posádek záchranné služby,“ uvedl ředitel jihočeské záchranné služby Marek Slabý. Zraněna byla spolujezdkyně z nákladního vozu. Podle Slabého utrpěla lehčí zranění a záchranáři ji převezli na traumatologii do Českých Budějovic. Řidič tatry vyvázl bez zranění.

V místě se odpoledne vytvořila asi kilometrová kolona ve směru z Českých Budějovic. Od 17:35 je silnice už v obou směrech průjezdná, doplnila Heřmanová.

Při likvidaci tragické havárie se tam stala na téměř stejném místě i další nehoda. Patrně do stojícího vozidla tam narazilo auto. Pět lidí s lehkými zraněními dopravili záchranáři na traumatologické oddělení do českobudějovické nemocnice.

Od 25. června, kdy začaly na části škol prázdniny, evidují policisté k dnešnímu dni 101 obětí dopravních nehod. Údaj je včetně obětí dnešní nehody na jihu Čech. Například loni si kolize za oba prázdninové měsíce vyžádaly 150 lidských životů.

/*json*/{"map":{"lat":49.1105120145,"lng":14.2283248901,"zoom":12,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":49.105567492444,"lng":14.233131408691,"type":"2","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Střet dodávky s nákladním autem
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24