V Praze přes měsíc nepojedou tramvaje z Újezdu do Lazarské

Praha - Kvůli rekonstrukci trati nepojedou od pondělí 26. července až do konce prázdnin v Praze tramvaje mezi Újezdem a křižovatkou Lazarská - Spálená. Výluka se bude týkat tramvají číslo 6, 9, 14, 18, 21 a 22 a nočních linek 53, 57, 58 a 59. Většina z nich bude odkloněna přes objízdné trasy, linka 21 nebude v provozu, uvedlo oddělení komunikace pražského dopravního podniku. Omezení čeká i na řidiče, pro které bude připravena objížďka.

Podle mluvčího magistrátu Jiřího Wolfa dopravní podnik za opravu trati zaplatí bez DPH 93 milionů korun. Rekonstrukce naváže na předchozí etapy oprav trati ze směru od Karlova náměstí. Obnovy se dočkají i tramvajové zastávky Národní divadlo a Národní třída, přechody pro chodce budou upraveny pro vozíčkáře.

Řidiči budou moci během stavby jezdit po Národní třídě od Národního divadla po jižní části vozovky. V opačném směru povede doprava ulicemi Na Perštýně, Bartolomějská, Karoliny Světlé, Konviktská a Divadelní. Chodníky zůstanou zachovány, pěší budou opravovanou tramvajovou trať přecházet přes lávky.

Tramvaj číslo 9 bude v úseku Lazarská - Anděl odkloněna přes zastávky Karlovo náměstí a Palackého náměstí, dále bude ze zastávky Anděl odkloněna přes zastávku Na Knížecí do obratiště Smíchovské nádraží, kde bude ukončena.

Linka 14 bude v úseku Lazarská - Zborovská odkloněna přes zastávky Myslíkova a Jiráskovo náměstí. Tramvaj číslo 18 bude v úseku Národní divadlo - Albertov odkloněna přes zastávky Jiráskovo náměstí, Palackého náměstí a Výtoň. Linka 21 nebude v provozu.

Linky 22 a 57 budou v úseku Malostranská - Karlovo náměstí odkloněny přes zastávky Staroměstská, Jiráskovo náměstí a Palackého náměstí. Linka 53 bude v úseku Strossmayerovo náměstí - Lazarská odkloněna přes zastávky Dlouhá třída, Masarykovo nádraží a Václavské náměstí. Linka 58 pojede v úseku Anděl - Lazarská objížďkou přes zastávky Zborovská, Jiráskovo náměstí a Myslíkova. Linka 59 bude v úseku Újezd - Karlovo náměstí odkloněna přes zastávky Malostranská, Staroměstská, Jiráskovo náměstí a Palackého náměstí.

V provozu však bude nadále trasa zvláštní tramvajové linky 33, která byla zřízena kvůli opravě trati na křižovatce Lazarské a Spálené ulice. Nově pojede přes zastávky Nádraží Hostivař - Nádraží Strašnice - Kubánské náměstí - Vršovické náměstí - Náměstí Míru - I. P. Pavlova - Karlovo náměstí - Lazarská - Václavské náměstí - Hlavní nádraží - Olšanské náměstí - Nákladové nádraží Žižkov - Ohrada - Vápenka.

Omezení se dotknou i historické linky 91, kterou dopravní podnik v úseku Malostranská - Lazarská odkloní přes zastávky Staroměstská, Jiráskovo náměstí, Palackého náměstí a Karlovo náměstí.