Srážku dvou jízdních kol nepřežila dvacetiletá cyklistka

Ostrava - Nehoda dvou jízdních kol si v Ostravě-Hoštálkovicích vyžádala v úterý večer život dvacetileté ženy. Ženě se stala osudným srážka s devatenáctiletým cyklistou, kdy po pádu na vozovku utrpěla zranění, kterým na místě podlehla. Cyklisté jeli na horských kolech vedle sebe. Mladá žena neměla ochrannou přilbu, o nehodě informovala policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Nehoda se stala před 21:00 na křižovatce. Cyklistku v bezvědomí nejprve oživovali svědci nehody. V oživovacích pokusech pak tři čtvrtě hodiny pokračovali záchranáři. Dívka při pádu utrpěla vážné poranění hlavy a mozku a zdravotníkům se už nepodařilo obnovit činnost jejího srdce, uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Mladý cyklista, který jel také bez přilby, neutrpěl při střetu žádná poranění. Kvůli jeho špatnému psychickému stavu ho však záchranáři převezli do specializovaného zdravotnického zařízení.

Policejní komisař nařídil pitvu zemřelé a zahájil úkony trestního řízení pro přečin usmrcení z nedbalosti. Pachateli tohoto přečinu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Za prvních šest měsíců letošního roku zemřelo na českých silnicích 294 lidí, což je nejméně za posledních 21 let. Počet obětí mezi cyklisty ale oproti loňsku stoupl o sedm, za prvních šest měsíců jich už zahynulo 26.