V Šumperku byl kvůli výbuchu plynu evakuován dům

Šumperk – Zřejmě unikající plyn způsobil ve čtvrtek pozdě večer výbuch v jednom z panelových bytů v Šumperku. Nikomu se naštěstí nic nestalo, hasiči ale museli evakuovat všechny nájemníky. Ještě po půlnoci celý prostor hlídali policisté a nikoho do domu nepustili. Ani po několika hodinách šetření se nepodařilo definitivně potvrdit, co výbuch přesně způsobilo. Vyšetřovatel příčinu stanoví zřejmě až v průběhu pátku.

„Byla to rána, jako když spadne strop. Vylezl jsem ven a myslel jsem, že spadl výtah,“ vypráví jeden ze svědků výbuchu. Mohutná exploze otřásla panelovým domem v centru Šumperka krátce po půl desáté večer. Výbuch vyrazil okna na chodbách a zcela zdemoloval dvoupokojový byt ve druhém poschodí. Náhoda, že jeho majitel nebyl zrovna doma, mu zřejmě zachránila život.

Na místo ihned dorazilo sedm hasičských jednotek. Během několika minut hasiči zlikvidovali požár a ze zakouřeného domu evakuovali všechny nájemníky. Podle sdělení zasahujících hasičů byla zakouřená celá chodba a záchranáři evakuovali z objektu 34 lidí. Část odešla přes schodiště, některým museli pomoci výškovou technikou. K žádným zraněním nedošlo, pouze jedna osoba se nadýchala kouře.

Video Reportáž Lenky Kratochvílové
video

Reportáž Lenky Kratochvílové

/*json*/{"map":{"lat":49.9666809473,"lng":16.9773101807,"zoom":13,"mapTypeId":"satellite"},"markers":[{"lat":49.96549,"lng":16.970054,"type":"35","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Policie okolí domu uzavřela
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24