V Rakousku se o víkendu očekávají dopravní zácpy

Vídeň - Rakouský automotoklub ÖAMTC varuje před víkendovými zácpami na rakouských dálnicích, které vedou směrem na jih. Situace by v sobotu mohla být horší než minulý týden, kdy před Tauernským tunelem stála více než dvacetikilometrová kolona. Řidičům radí ÖAMTC, aby se dálnicím A10 a A13 raději vyhnuli. S hustým provozem se počítá v sobotu od brzkých ranních hodin v Salcbursku a Korutanech na dálnici A10 směrem na jih do Itálie, Slovinska a Chorvatska. Zácpy se očekávají na jih od Salcburku u Kuchlu, kde se staví.

„Také o tomto víkendu nebude mít dopravní provoz žádnou pauzu. Především na tauernské dálnici A10 v Salcbursku a Korutanech stejně jako na brennerské dálnici A13 v Tyrolsku bude horko,“ uvedl dopravní expert ÖAMTC Helmut Beigl.

Komplikace předpovídá ÖAMTC hlavně u více než šestikilometrového Tauernského tunelu. O minulém víkendu tu stála sedmadvacetikilometrová kolona aut. V odpoledních hodinách by se mohly tvořit zácpy dokonce v obou směrech.

V Korutanech hrozí dopravní zácpy od rána na dálnici mezi městy Gmünd a Spittal. V Tyrolsku by se provoz mohl zablokovat na trase B179 u průsmyku Füssen-Nassereith a na dálnicích A12 a A13. Zdržení čeká i na řidiče na dálnici A2 u Sinabelkirchenu, a to kvůli stavbě.