V Praze se střetly dva vozy policie, nehoda se obešla bez vážných zranění

Praha - Dvě policejní auta se srazila v sobotu večer na křižovatce v pražských Holešovicích. Se zapnutými majáčky sledovala řidiče, který před nimi ujížděl. Jeden policejní vůz se po kolizi převrátil na střechu, přesto se nikdo vážně nezranil. Řidiči v pronásledovaném autě se podařilo ujet. K nehodě došlo ve 21:10 na křižovatce Plynární a Argentinské ulice.

„Jedna z hlídek krátce před tím chtěla zkontrolovat řidiče projíždějícího automobilu, ten jí ale ujel. Hlídka se za ním vydala a přivolala posily, dva policejní vozy se ale při pronásledování srazily,“ popsala srážku mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Jedno z policejních aut projíždělo podle Miklíkové Argentinskou ulicí a na křižovatce s Plynární se dostalo do protisměru. V tu chvíli do něj zezadu narazil druhý policejní vůz a převrátil ho na střechu. Řidiči, kterého policisté pronásledovali, se mezitím podařilo zmizet. „Žádné z dalších hlídek se ho už nepodařilo dohonit,“ doplnila Miklíková.

V havarovaných autech sedělo pět policistů, žádný z nich neutrpěl vážnější zranění. „Zdravotníci je ale preventivně odvezli do nemocnice Na Františku,“ uvedla Miklíková. Kolize nijak vážněji nenarušila provoz. Křižovatkou bez problémů projížděly i tramvaje.