V Ostravě se zastřelila další policistka

Ostrava - V Ostravě se v noci na středu zastřelila policistka. Policejní inspekce už případ vyšetřuje. Je to už druhý podobný případ v krátké době – předminulý týden se v Praze přímo v budově policejního ředitelství rovněž zastřelila 29letá policistka, která si v dopise na rozloučenou stěžovala na údajnou šikanu nadřízených.

Policistce z Ostravy bylo 22 let, tělo našel náhodný chodec na málo frekventovaném místě v Ostravě - Mariánských Horách. U policie pracovala tři roky. K tragédii došlo mimo službu, zatím nic nenasvědčuje tomu, že by případ souvisel s výkonem služby. Ženu zřejmě k činu vedly osobní důvody.

Sebevraždy policistů ve službě jsou i přes poslední dva případy značně neobvyklé. V létě roku 2008 proti sobě namířil zbraň přímo ve služebně okresního ředitelství 30letý policista z Karlových Varů. I on přitom pracoval na oddělení hospodářské kriminality. Jen několik týdnů před ním se v Karlových Varech zastřelil z rodinných důvodů další z policistů. 38letý muž rovněž pracoval na hospodářské kriminálce.

Známý je případ někdejšího zástupce ředitele pražské policie Zdeňka Janíčka, který byl nalezen počátkem roku 2005 ve sklepě v místě svého bydliště v Praze 4. Byl oběšený a na sobě měl 29 bodných a řezných ran. I po opakovaném vyšetřování policie uzavřela celou věc jako sebevraždu, i když motiv, proč by se měl bývalý elitní policista oběsit, se vyšetřovatelům nalézt nepodařilo.