V pražské MHD platí nové časové jízdenky

Praha - Ode dneška začínají platit změny v tarifech pražské hromadné dopravy. Děti, mládež a studenti si mohou nově zvolit začátek platnosti u pěti nebo desetiměsíční jízdenky. Také senioři nad 70 let mohou jezdit na území Prahy vlaky zdarma. Dopravní podnik o tom informuje na svých webových stránkách. Nový druh elektronických časových jízdenek bude platit pro děti do 15 let, juniory od 15 do 19 let a studenty do 26 let.

U pětiměsíční jízdenky si může cestující zvolit začátek platnosti v průběhu celého roku, u desetiměsíční se musí s prvním dnem platnosti vejít do období od 15. srpna do 1. listopadu. Zařídit si ale musí Opencard, na kterou si jízdenku nahrají.

Od začátku července mohou děti mladší deseti let jezdit pražskou hromadnou dopravou zdarma. Musí ale prokázat svůj věk. K tomu mohou nově využít Opencard, pokud si na ní nechají nahrát speciální aplikaci. Kolik jim je mohou také nadále dokazovat průkazkou Pražské integrované dopravy nebo jinými doklady, které vydala škola, stát nebo jiní dopravci.

Bezplatné jízdné se od konce července rozšiřuje také pro důchodce nad 70 let. Cestování zdarma si mohou nově užít ve vlacích na území metropole. Musí si ale na Opencard nahrát za 20 korun aplikaci Senior 70+. V ostatních prostředcích MHD mohou svůj nárok na jízdu zdarma i nadále dokazovat občanským nebo jiným identifikačním průkazem.

Další změny v tarifech MHD čekají cestující v Praze na podzim. Již dříve dopravní podnik oznámil, že do poloviny listopadu převede na Opencard většinu tramvajenek.

Změny tarifu pražské integrované dopravy od 31. července 2010
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24