Bombardier asi nestihne dodat další vlaky pro DB

Norimberk – Německá dopravní společnost DB Regio se zřejmě nedočká dodávky nových elektrických souprav Talent 2 od Bombardieru. Výrobce měl sestavit 42 jednotek pro norimberskou příměstskou železnici, kterou DB Regio provozuje. Vlaky mají začít jezdit letos v prosinci, podle vyjádření dopravce je ale Bombardier zřejmě nestihne dodat. Nejde o první zpoždění při výrobě jednotek Talent 2, již loni v prosinci měl Bombardier dodat jejich první sérii pro regionální linky v Braniborsku, ale nestihl to, protože Spolkový drážní úřad nové vlaky včas neschválil k provozu.

Situace se dodnes nezměnila, DB Regio přitom objednala další série talentů. „Pracujeme velmi intenzivně na schválení těchto vozidel,“ řekl ředitel německé Bombardier Transportation Klaus Baur. Protože na nich ale drážní úřad stále nachází nedostatky, vlaky stále nemohou na koleje.

DB Regio již nepočítá s tím, že by do konce roku dostala talenty pro norimberskou příměstskou dopravu. V provozu se tak objeví další soupravy starších vagonů s lokomotivou, aby pokryly plánované rozšíření provozu. „Protože chceme posílit příměstskou dopravu, připravujeme náhradní opatření. Z dalších regionů můžeme získat dost lokomotiv a vagonů,“ uvedl předseda bavorského regionálního vedení DB Regio Norbert Klimt.

Bombardier je v posledních letech jedním z největších dodavatelů DB. Z jeho produkce jsou například novější série dvoupodlažních vlaků, stejně jako dieselové jednotky s naklápěcím systémem Pendolino.