Silnice z Vrchlabí do Š. Mlýna bude plně průjezdná až v září

Vrchlabí – Horská silnice z Vrchlabí do největšího krkonošského střediska Špindlerova Mlýna bude bez omezení průjezdná až v září. Od června celé léto je průjezdný pouze jeden pruh a provoz řídí semafory, původně Královéhradecký kraj předpokládal, že se podaří silnici zprůjezdnit v srpnu. Na skalách nad silnicí probíhá zabezpečení kamenů, které v poslední době na silnici padaly a ohrožovaly auta.

Údržba není snadná, proto potrvá třetinu roku. „Opravy a zabezpečení skal, které musí v některých případech provádět horolezci, probíhají na pěti úsecích cesty. Na některých místech budou případně uvolněné kameny zabezpečovat ochranné sítě, jinde vznikají ochranné zdi,“ uvedl mluvčí královéhradeckého krajského úřadu Imrich Dioszegi. Náklady na zajištění skal budou činit zhruba 11 milionů korun.

Rozsáhlejší opravy a rekonstrukce silnic a mostů během letošních prázdnin úplně uzavřely silnice II. a III. třídy v Královéhradeckém kraji na zhruba deseti místech, například je uzavřená cesta mezi Častolovicemi a Solnicí na Rychnovsku.