Služební vůz ústeckého primátora parkoval na místě pro postižené

Ústí nad Labem – S dopravními přestupky kolem politiků se poslední dobou roztrhl pytel. Služební vůz primátora Ústí nad Labem Jana Kubaty parkoval koncem července na místě pro tělesně postižené. Přestupek se odehrál na parkovišti místního golfového klubu Terasy. Podle radnice neměl primátor o přestupku tušení, za parkování byl zodpovědný jeho řidič. V Jihlavě zase řeší přestupky náměstka primátora Radka Vovsíka, který minimálně třikrát překročil rychlost.

Na parkovišti, kam se vejdou desítky aut, je vyhrazených míst pro postižené šest. Radnice tvrdí, že Kubata byl v areálu pracovně a vina je na straně primátorova řidiče. „Primátor města se na nic nevymlouvá, bere celou věc na sebe, i když chybu udělal jeho řidič,“ uvedl mluvčí magistrátu Milan Knotek.

Špatně zaparkovaný vůz ústeckého primátora vyfotil kolemjdoucí, který fotku následně nahrál na server youtube a obrátil se na státní policii. „Policie oznámení obdržela a postoupí ho správnímu orgánu, Magistrátu Ústí nad Labem,“ potvrdil mluvčí Policie ČR Ústí nad Labem Vladimír Junek. Řidiči hrozí za přestupek ve správním řízení pokuta 5 až 10 tisíc korun. Před změnou zákona by přitom mohl dostat dokonce až 25 tisíc.

Video Reportáž Terezy Baldové
video

Reportáž Terezy Baldové

Přestupkem se už zabývá ústecký magistrát. „Celá věc bude řešena zcela standardně jako každý jiný podobný přestupek,“ řekl ČT Knotek. Právě zdejší úředníci ale před několika lety zastavili řízení s bývalým radním a současným ředitelem ústecké nemocnice Jiřím Madarem. I když řídil opakovaně opilý, vyvázl bez trestu. Státní zástupce sice úředníky obžaloval ze zneužití pravomoci, soudu se to ale nepodařilo prokázat a zprostil je viny.

Ústecký magistrát
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24