V pražských Řepích zkomplikoval dopravu převrácený kamion

Praha - Převrácený kamion v Praze-Řepích, jehož řidič byl patrně pod vlivem alkoholu, od dnešního rána blokoval dopravu na rychlostní silnici R6. Při nehodě se převrátil vůz s návěsem, který v cisterně převážel alkoholovou směs ethylhexanol. Hasiči ze sokolovské chemičky vyjeli se speciálním protichemickým vozem odčerpat nebezpečnou látku z havarované cisterny. V místě byla přerušena doprava ve směru na Karlovy Vary, uvedla mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

Nehoda se stala krátce po sedmé hodině u nájezdu na Karlovarskou ulici směrem na Karlovy Vary, řidič polské národnosti vyvázl bez zranění. Doprava ve směru na Karlovy Vary byla vedena objížďkou přes Hostivice a Jeneč zpět na R6.

/*json*/{"map":{"lat":50.0793961548,"lng":14.2863464355,"zoom":12,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":50.077192914649,"lng":14.286689758301,"type":"23","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Podle policie není alkoholová směs, kterou kamion převážel, nebezpečná. „Cisterna je však velmi těžká a jeřáb by ji nedokázal zvednout, proto je nutné odčerpání kapaliny,“ doplnila Budská.

Mluvčí karlovarských hasičů Martin Kasal uvedl, že středočeští hasiči zjistili z Transportního informačního a nehodového systému, že odbornou pomoc při přečerpávání kapaliny jim může poskytnout jednotka z Karlovarského kraje, umístěná v sokolovské chemičce. Proto se na jejich žádost hned vydala na místo nehody.