Příští léto bude až to babí, vzkazují meteorologové

Praha – Až do konce prázdnin bude v Česku převládat spíše oblačné počasí s přeháňkami a místy i s bouřkami. Teprve až ke konci srpna začne srážek ubývat, a slunečné počasí tak zavládne až na začátku září. Podle měsíčního výhledu by mělo být následující období teplotně průměrné a srážkově nadprůměrné. Vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Od 11. do 20. srpna by na území České republiky měla převládat velká oblačnost se srážkami, ty by měly být zpočátku vydatnější. Místy se očekávají i bouřky. Slunečno bude zřejmě jen na počátku tohoto období ve východní části Česka. Noční teploty klesnou na 20 až 16 stupňů Celsia, nejvyšší denní vystoupí na 18 až 24 stupňů, na východě zpočátku až na 30 stupňů Celsia.

Ve druhé dekádě by počasí mělo mít nestálý charakter, oblačné dny s přeháňkami nebo bouřkami by měly střídat dny slunečné. Ke konci srpna bude srážek ubývat. V noci rtuť teploměru klesne na 15 až devět stupňů, postupně až na šest stupňů Celsia, denní teploty by mohly činit 15 až 25 stupňů, při slunečném počasí až 28 stupňů Celsia.

Prvních deset zářijových dnů převládne podle ČHMÚ jasné až polojasné počasí, srážky by se měly vyskytovat jen ojediněle. Noční teploty klesnou na 13 až sedm stupňů Celsia, přes den může teploměr vystoupat na 20 až 26 stupňů.