Při srážce s osobním autem se zranil motorkář

Buchlovice - V úterý odpoledne zasahovali hasiči u vážné dopravní nehody motorkáře na silnici I/50 nedaleko obce Staré Hutě na Uherskohradišťsku. Sedmadvacetiletý řidič motocyklu Ducati nezvládl průjezd jednou ze zatáček ve stoupání, se strojem spadl a při havárii narazil do protijedoucího osobního auta Ford Focus. Motorkář utrpěl při nehodě vážné zranění, především nohy. Do nemocnice zraněného transportoval vrtulník letecké záchranné služby.

„Hasiči přijeli k zajištění místa dopravní nehody a vraků proti případnému požáru nebo úniku provozních kapalin. Pomohli s naložením zajištěného pacienta na nosítka a s přenesením do sanitního vozu. Zdravotníci ho následně odvezli k obci Střílky, kde přistál vrtulník,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Pacient byl potom přepraven do nemocnice v Brně.

Hasiči dál pomohli s úklidem po dopravní nehodě a s odklizením vraků. Během zásahu záchranářů byla částečně omezena průjezdnost dopravy na hlavním tahu, a to jak u nehody, tak i v místě přistání vrtulníku. Na místě řídila dopravu policie.