Strojvůdce v Přerově nadýchal čtyři promile

Přerov - Pracovníci železniční stanice v Přerově ve čtvrtek odhalili strojvůdce, který řídil lokomotivu pod vlivem alkoholu. Policie mu naměřila přes čtyři promile. Opilý devětačtyřicetiletý zaměstnanec společnosti ČD Cargo s lokomotivou ujel jen asi půl kilometru. Událost se obešla beze škod a zranění. Muž za to přijde o práci.

Strojvedoucí ve čtvrtek nastoupil opilý na odpolední směnu. Nastartoval lokomotivu, se kterou přijel k návěstidlu, kde stroj zastavil. „Na základě anonymního telefonického oznámení byl následně strojvedoucí odvolán a kontaktován dozorčím provozu, který ho vyzval k provedení orientační dechové zkoušky,“ uvedla mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

To ale strojvůdce odmítl. Dýchnout mu proto dali až policisté. Ti mu při dvou dechových zkouškách naměřili zhruba 3,5 a přes čtyři promile alkoholu. Muž je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu za to až rok vězení a jistý si může být i ztrátou zaměstnání.

Muž byl okamžitě postaven mimo službu. „Protože se jedná o velmi vážné porušení pracovní kázně, jak v ČD, tak v ČD Cargo se toto řeší jediným možným způsobem, a to je ukončení pracovního poměru u společnosti,“ řekl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.