Doprava na Velké ceně je bez problémů

Brno - Bez zásadních dopravních komplikací je zatím brněnská motocyklová Velká cena. Potíže dělá jen počasí. Bouřky podmáčely louky, na kterých měly stát tisíce aut a stovky motocyklů diváků. Motoristé jsou odkláněni na odstavné zpevněné plochy. Protože se pořadatelé s policií připravovali i na tuto variantu, nevznikají kolize ani velké kolony, informoval o tom mluvčí policie Pavel Šváb. Dneškem klání na Masarykově okruhu vrcholí. Parkuje u něj přibližně 5000 aut a motocyklů. Dopravní policisté během akce už odhalili 19 podnapilých řidičů.

Ve městě platí zpřísněné policejní kontroly. Hlídky jsou na všech příjezdových trasách. Nekompromisně staví motocyklisty, kteří musí předkládat řidičáky a doklady od strojů.

Cílem je zamezit krádežím motorek, jichž parkuje u okruhu přes tisíc. Zatím žádná nezmizela. Kontrolována jsou i všechna dodávková a nákladní auta. Řidiči tak musí otvírat nákladové prostory, aby se zjistilo, zda nevezou ukradené stroje. Prohlídky mají kuriózní výsledek v podobě zajištěného vozu značky Rover, které bylo napěchováno nekolkovanými cigaretami.

Dopravní policisté už odhalili 19 podnapilých řidičů - zejména motorkářů. Ti v noci na dnešek sice hlučně oslavovali své setkání v kempech v okolí Masarykova okruhu, nicméně žádné zásadní výtržnosti nevznikly.

Brněnská motocyklová Velká cena je jednou z největších akcí svého druhu v Evropě.