Parním vlakem na zubačku i na Kácovskou pouť

Praha/Tanvadl – Ačkoli se prázdniny chýlí ke konci, sezona historických a výletních vlaků je stále v plném proudu. Vrchol sezony zažije v sobotu trať z Tanvaldu do Harrachova, kde je připravena akce Parní sobota na zubačce. Historický vlak s parní lokomotivou pojede také z Prahy do Kácova na městskou pouť, cestující se svezou po slavné lokálce Posázavský pacifik.

Na trati z Tanvaldu do Harrachova budou v sobotu jezdit historické soupravy ve dvou úsecích. Mezi Tanvaldem a Kořenovem budou v provozu historické motorové vozy „Singrovky“ (M240.0) a ozubnicová dieselová lokomotiva „Rakušanka“ (T426.003). Mezi Kořenovem a Harrachovem se tradičně představí i parní „Kafemlejnek“ 310.0134.

Parní vlak Posázavských linek vedený tradičně „Čtyřkolákem“ 434.2186 vyrazí v sobotu z pražského branického nádraží přes Vrané nad Vltavou, Čerčany a Český Šternberk do Kácova. Zpět pojede z Čerčan přes Strančice do Prahy-Vršovic.

Další vlaky s parní lokomotivou pojedou v rámci Jihočeského parního léta z Volar do Českého Krumlova a z Mostu do Hrobu. O víkendu vyrazí i další historické a výletní vlaky. Na tzv. Kozí dráhu z Děčína do Oldřichova u Duchcova vyrazí v sobotu i neděli motorový vůz „Hurvínek“, v sobotu pojede vlak Bezděz s dieselovou lokomotivou „Hektor“ z Prahy do Doks k Máchovu jezeru, po Pražském semmeringu bude jezdit Pražský motoráček, tradičně pojede historický motorák také z Brna do Lednice.