Mladík na kradené motorce, bez řidičáku a s drogami ujížděl policii po chodníku

Praha - Pražští policisté dnes v časných ranních hodinách zadrželi sedmadvacetiletého muže, který se jim pokoušel ujet na zřejmě kradené motorce. Motocyklistovi, který má navíc soudem vyslovený zákaz řízení, hrozí až tři roky vězení.

Policisté si muže na motocyklu Yamaha bez státní poznávací značky všimli krátce po druhé ráno v Resslově ulici v Praze 2. Zastavit ho se jim ale nepodařilo. Motocyklista prý totiž začal okamžitě ujíždět, v Ječné ulici projel křižovatku na červenou a po chodníku pokračoval dál ve směru na náměstí I. P. Pavlova. Ohrozil tak muže, který stál na zastávce MHD a čekal na tramvaj - musel uskočit a přitom upadl na zem.

Řidič měl u sebe drogy

Mladý řidič ale nezastavil, pokračoval Sokolovskou ulicí v protisměru a málem se srazil s protijedoucím autem. Když mu později na křižovatce ulic Legerova - Anglická zablokovala hlídka cestu, pokusil se ještě ujet, ale dostal smyk, spadl z motorky a skončil v policejních poutech.

Řidič, který podle soudu nesmí řídit motorová vozidla, u sebe neměl žádné doklady. Policisté u něj ale našli marihuanu, hašiš a papírová „psaníčka“ s neznámou krystalickou látkou. Vyšetřován je prozatím na svobodě.