Případ létajících miminek odložen, nenašly se důkazy o nebezpečí cvičení

Praha - Vyšetřovatelé zřejmě odloží případ létajících mimin, který před půl rokem otevřela Česká televize. Nenašli důkaz, že svérázné cvičení opravdu někomu ublížilo. Žalobci ještě konečné slovo neřekli. Znalci z oborů biomechaniky a medicíny považují metodu za nebezpečnou - hlavně pro kojence. Kriminalisté proto dál hledají rodiče nebo pediatry, kteří mají s konkrétním cvičením špatnou zkušenost.

Policisté se více než půl roku zabývali tím, zda na kurzech Blanky Kolářové Sudíkové dochází k týrání dětí. Rozruch vyvolala na začátku roku reportáž České televize. Ukázala záběry, na kterých rodiče dětmi ve vzduchu otáčejí a různě kroutí.

Policisté se při vyšetřování opírali mimo jiné o červnový posudek z oboru forenzní biomechaniky a soudního lékařství, na kterém pracovala celá řada odborníků. „Z jeho závěrů jednoznačně vyplývá nevhodnost těchto aktivit, které by, dle vyjádření soudních znalců, mohly vést v budoucnu i k následnému poškození zdraví dětí,“ uvedla mluvčí pražské policie Ivana Ježková.

Přesto případ bude odložen, protože se nepodařilo prokázat, že by „létání“ některému z dětí skutečně poškodilo jakkoliv zdraví. Vyslechnuté matky navíc na jednání Kolářové Sudíkové neshledaly nic špatného. Některé odmítly vypovídat. „Zklamáním pro nás byl fakt, že ačkoliv jsme na internetových diskusních fórech nalezli velké množství negativních ohlasů a zkušeností, žádná z maminek nebyla ochotná vystoupit z anonymity internetu a policistům svá svědectví poskytnout,“ dodala Ježková.

Létání miminek
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24