Uzavírka ústecké Přístavní ulice se odsouvá

Ústí nad Labem - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) oproti původním předpokladům ve čtvrtek neuzavře ústeckou Přístavní silnici, která je součástí silnice I/30 z Děčína do Prahy. Uzavírka komunikace měla trvat čtyři týdny a očekávaly se velké dopravní komplikace v centru města. Uzavírky levobřežního průtahu městem nejsou ve městě nezvyklé, protože se kritické místo uzavírá pokaždé, když hladina Labe překročí 540 centimetrů. Mluvčí města Milan Knotek dnes informoval, že silnice bude uzavřená až 27. srpna a uzavírka bude o týden kratší než původně avizované čtyři týdny.

ŘSD podle Knotka slíbilo práce na mostu přes řeku Bílinu, kvůli kterému je třeba silnici uzavřít, skončit 18. září. Radnice již spolu s policií připravila objížďky centrem města. Pokud bude třeba, bude je měnit, dopravu má řídit policie.

Rozestavěná silnice na jednom svém konci navazuje na komunikaci, po které musí jezdit automobily kvůli nedokončenému úseku dálnice D8. Často se zde proto tvoří dlouhé kolony. Objízdné trasy povedou i místy, kde se již nyní kolony tvoří, například přetíženou kruhovou křižovatkou pod zámečkem Větruše.

/*json*/{"map":{"lat":50.6623567462,"lng":14.0665340424,"zoom":14,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":50.661889,"lng":14.062983,"type":"28","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Rekonstrukce silnice, která vede po břehu Labe, je důležitá i jako protipovodňová ochrana. V současné době je nutné silnici uzavřít, když Labe dosáhne výšky 540 centimetrů. Nyní rozestavěná silnice se ocitla pod vodou i během srpnových záplav. Až bude hotová, bude protipovodňová stěna, která je její součástí, silnici chránit do výšky řeky 720 centimetrů. ŘSD nyní městu slíbilo, že bude hotová v plánovaném termínu, tedy v červnu příštího roku.