Řidič octavie usnul a srazil se s autobusem

Hradec Králové – Na příjezdu do Hradce Králové v ulici Bratří Štefanů se srazilo osobní auto s dálkovým autobusem. V intenzivním provozu nedělního večera způsobila nehoda v ulici, která je součástí tahu I/11, vážné provozní komplikace. Při havárii se zranili tři lidé – řidič octavie a oba jeho spolucestující. V autobusu se nikdo nezranil.

Zdroj: www.hzskladno.cz Autor: HZS Středočeského kraje

„Příčinou nehody byl pravděpodobně mikrospánek řidiče osobního auta,“ řekla policejní mluvčí Marta Trávníčková. V autě cestovali muž, žena a jedno dítě. Dospělí pasažéři utrpěli vážnější zranění. O všechny nyní pečují lékaři v hradecké nemocnici.

Nehoda v Hradci Králové měla velmi vážné provozní následky, byly však méně tragické než při dalších dvou haváriích, které se během dne staly. Krátce po půlnoci zemřel u Netolic na Prachaticku mladý řidič, který podle policistů jel příliš rychle, nezvládl svůj vůz a narazil do stromu. Náraz do stromu nepřežil také dvacetiletý řidič, který vyjel ze silnice mezi obcemi Svinčice a Liběšice na Mostecku.

Odpoledne při nehodě rodinného vozu u Mladého Smolivce na jižním Plzeňsku zemřel muž, asi pětatřicetiletá žena byla se zraněním převezena na chirurgii, dvě děti na vyšetření do plzeňské fakultní nemocnice.