Na dokončené části silnice R6 se u Jenišova sesula část náspu

Karlovy Vary - Na nedávno dokončeném úseku nové rychlostní silnice R6 u Jenišova na Karlovarsku se sesula část svahu nad úsekem ve směru do Karlových Varů. Přestože byla tato silnice otevřena pro běžný provoz před dvěma měsíci, je nyní polovina vozovky uzavřena a omezení potrvá předběžně do 4. září. Zatím není jasné, proč se stovky metrů krychlových zeminy sesunuly k vozovce, uvedl krajský šéf Ředitelství silnic a dálnic Radomil Havrda.

Přesné příčiny sesuvu poblíž silničního viaduktu budou podle Havrdy známy teprve po provedení diagnostiky místa. Není vyloučeno, že svou negativní úlohu sehrálo velmi deštivé počasí z posledních týdnů. Uvedl, že vegetace, jež by měla působit jako stabilizační prvek a zeminu na svahu držet, za krátkou dobu ještě terénem neprorostla.

/*json*/{"map":{"lat":50.2221699896,"lng":12.8054237366,"zoom":13,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":50.22008315359,"lng":12.800445556641,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Sesutý svah znovu vytvaruje do původní podoby těžká mechanizace, vlastní těleso komunikace by podle Havrdy patrně nemělo být porušeno. Řidiči musí počítat s komplikací v podobě převedení dopravy do jediného pruhu.

Problémy na stavbě rychlostní R6 se letos vyskytly už jednou, a to krátce po otevření nového úseku mezi Tisovou a Kamenným Dvorem na Sokolovsku. Přestože po silnici jezdily automobily jenom krátce, na několika místech se začal povrch silnice vlnit a stavební firma ho musela opravovat. Náklady se pohybovaly kolem 1,5 milionu korun.

Zvlněná silnice
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24