Policejní razie v Ostravě: Za podvody s řidičáky zatčeni čtyři lidé

Ostrava - Policie tento týden zatkla a obvinila trojici zkušebních komisařů dopravního odboru na ostravském magistrátu. Údajně jsou zapleteni do podvodů s řidičskými průkazy a zkouškami. Kriminalisté muže před zraky dalších pracovníků magistrátu vyvedli v poutech a naložili do přistavených vozidel. Zajistili údajně i člověka působícího v autoškole. Policie už všechny obvinila z trestných činů zneužití pravomoci veřejného činitele a přijímání úplatků. Za první čin hrozí až tři roky vězení, za druhý až osm let. Prověřování a sledování skupiny trvalo delší dobu. Informaci přinesl dnešní Moravskoslezský deník. Samotné vyšetřování může trvat několik týdnů, možná i měsíců. 

Zatčení potvrdil náměstek ostravské policie Radovan Vojta. O podrobnostech však odmítl hovořit: „V současné době probíhá vyšetřování čtyř osob na svobodě. Za některé z trestných činů, které jim byly sděleny, hrozí trest odnětí svobody až osm let. Zadržené osoby pracovali na daném úseku již nějakou dobu, nejednalo se o žádné nováčky,“ řekl ČT.

Státní zastupitelství chtělo na žádost policie poslat tři z obviněných lidí do vazby. Soud ale tento návrh zamítl. Proto byli propuštěni a jsou stíháni na svobodě. Zatýkání potvrdil také Michal Bayer z tiskového oddělení magistrátu. Akce byla podle něj výsledkem několikaměsíční spolupráce magistrátu s policií: „Dali jsme podnět na základě informací, které jsme získali.“ Obvinění úředníci byli s okamžitou platností postaveni mimo službu až do ukončení vyšetřování.

Video Reportáž Drahomíry Račákové
video

Reportáž Drahomíry Račákové