Na Královéhradecku se opět mění jízdní řády autobusů

Hradec Králové - Cestující v Královéhradeckém kraji se od září musejí připravit na výrazné změny jízdních řádů autobusů. Ty se přitom mění ani ne tři měsíce poté, co začaly platit. Kraj tak reaguje na připomínky některých starostů i obyvatel. Celkem došlo ke změnám u zhruba stovky spojů. Někteří starostové si však stěžují, že jejich připomínky nebyly vyslyšeny.

V polovině června došlo k největší změně jízdních řádů v Královéhradeckém kraji za posledních dvacet let. Na začátku září se řád ale změní znovu. Tentokrát sice mnohem méně, nikoli ale zanedbatelně. Celkem se změny počítají na stovky. „Je to plus minus několik minut k příjezdům nebo odjezdům stávajících autobusů. Některé autobusy budou navíc zajíždět do obcí, kam doposud nejezdily,“ uvedl mluvčí Královéhradeckého kraje Imrich Dioszegi.

Současné změny vycházejí z požadavků obcí a cestujících, kterým řády zavedené v červnu v některých časech nevyhovovaly. O změny jízdního řádu například usilovaly některé obce v okolí Miletína na Jičínsku. „Pro nás bylo nejzásadnější to, že nenavazovaly spoje na ukončení provozu mateřské školky v Rohoznici,“ vysvětluje starosta Miletína Miroslav Nosek. Školka kvůli tomu musela prodloužit pracovní dobu.

Zatímco v okolí Miletína se lidé požadovaných úprav jízdních řádů dočkali, kritiku některých starostů kraj nevyslyšel. Například Deštného v Orlických horách. „Jsme trochu zklamáni, protože jsme shromáždili celou řadu připomínek z řad občanů i rekreantů, kteří léta spoje využívají,“ říká starostka Deštné v Orlických horách. Úpravy jízdního řádu se Deštné pokusí prosadit dodatečně.

Autobusová doprava na Královéhradecku
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24