V Chebu zadrželi dovedně zamaskované padělky kabátů za 62 milionů

Cheb - Celkem 4 160 kusů důmyslně upravených padělků dámských kabátů a bund dvou italských módních značek Moncler a Peuterey zachytili při čtvrteční kontrole celníci v Chebu. Zboží z Číny mělo směřovat na český trh. Škoda způsobená majitelům ochranných známek byla orientačně stanovena na 62 milionů korun.

„Na první pohled se zboží nejevilo jako padělky, protože nebylo opatřeno žádným logem chráněných značek. Při bližším zkoumání však celníci zjistili, že loga ochranných známek jsou na oděvech skryta. Například knoflíky na bundách s nápisem Moncler byly přetaženy krytkami bez nápisu. Nášivky s logy značek byly zamaskovány jinými nášivkami nebo čistou látkou,“ popsala mluvčí plzeňského celního ředitelství Jitka Blahutová.

Padělky byly pravděpodobně zamaskovány pro účely celní kontroly a až před distribucí na trh měly být maskovací prvky z oděvů odstraněny. Příjemcem zboží byla firma se sídlem v Praze. Celníci o záchytu padělků informovali majitele ochranné známky, který se nyní proti propuštění padělků na náš trh může bránit právní cestou.

Video Reportáž Zdeňka Soukupa
video

Reportáž Zdeňka Soukupa

„S důmyslně upravenými padělky se chebští celníci setkali letos již podruhé. V prvním případě to byla obuv značky “Adidas„, jejíž loga byla zamaskována plastovými štítky. Snaha dostat padělky na náš trh přes důkladné kontroly celní správy se u některých obchodníků evidentně zvyšuje a vede ke stále větší vynalézavosti v obcházení práv duševního vlastnictví,“ dodala mluvčí celníků.