Chladné počasí láme rekordy, víkend ale bude slunečný

Praha - Kvůli chladnému počasí byly už tento týden na mnoha místech České republiky překonány teplotní rekordy, na Sněžce dnes ráno naměřili pět stupňů pod nulou. S chladnými jasnými rány je ale podle meteorologů na čas konec, od středy se začne zatahovat a rtuť teploměru by v následujících dnech už pod bod mrazu klesat neměla.

„Na Sněžce bylo minus 5,1 stupně, stanice Světlá Hora u Bruntálu naměřila minus 0,5 stupně Celsia,“ uvedl dnes na svém webu Český hydrometeorologický ústav. Rekordně nízké teploty zaznamenaly stanice už v pondělí, například v Liberci bylo 1,8 stupně, čímž byl o 0,6 stupně překonán rekord z roku 1953.

Teploty už pod nulu klesat nebudou

„Už během noci na zítřek očekáváme více oblačnosti a podobně bude i v příštích dnech, teploty pod nulu proto již klesat nebudou,“ oznámili meteorologové. Zatažené nebe a déšť by měly vydržet až do pátku, víkend už ale bude slunečný. Zatímco nejvyšší denní teploty budou do konce pracovního týdne jen kolem 16 stupňů, v neděli se mohou lidé těšit až na příjemných 23 stupňů.