Střelbou na zdechovické skládce zřejmě vyústily dlouhodobější problémy

Praha – Včerejší střelba na skládce ve Zdechovicích byla zřejmě vyvrcholením dlouhodobých problémů. Člen ostrahy zde v úterý zastřelil muže, který prý na skládce raboval. Nájezdy zlodějů jsou podle provozovatele skládky stále častější. 40tiletého muže z ostrahy už policie obvinila z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti, hrozí mu až 16 let vězení. Kriminalisté zároveň státnímu zástupci podali návrh na vzetí do vazby. Vyšetřovatelé teď prověřují, zda muž skutečně jednal v sebeobraně.

Skupina pěti lidí na skládce údajně kradla barevné kovy, když ji ale přistihla ostraha, strhla se pravděpodobně potyčka, při které padl výstřel. Jeden z mužů poté zůstal ležet na zemi se střelným poraněním břicha. „Zranění bylo natolik závažné, že do příjezdu záchranné služby vykrvácel,“ řekl ČT vedoucí lékař ZZS Pardubického kraje Otomar Kušička.

„Jednalo se tam o jasné napadení a bránění proti fyzickému útoku,“ tvrdí ředitel společnosti provozující skládku Zdechovice Jiří Pražák. Nájezdy zlodějů jsou podle něj stále častější: „Agresivita zlodějů je čím dál tím větší, kradli naftu, poškozovali naše věci a snaží se odcizovat i kovové předměty.“ Před rokem dokonce zloději napadli jednoho z hlídačů. Skládku poté začali hlídat ozbrojení členové bezpečnostní agentury.

Video Reportáž Erika Knajfla
video

Reportáž Erika Knajfla

Muž z ostrahy zastřelil na skládce u Zdechovic muže.
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24